WARSZTATY NAUKOWE W RAMACH PROJEKTU ZDOLNI Z POMORZA

W dniach 9- 13 września klasa 1AG wzięła udział w Pomorskich Warsztatach Naukowych w ramach projektu Zdolni z Pomorza na Uniwersytecie Gdańskim. Uczniowie uczestniczyli w wykładach, zajęciach laboratoryjnych i projektowych z następujących dziedzin: matematyka, informatyka, fizyka, chemia, biologia oraz kompetencje społeczne. Dodatkowo odbyły się wyjścia do muzeów oraz Teatru Muzycznego. W ramach warsztatów dla nauczycieli przeprowadzono dwa kursy doskonalące: „LaTeX, czyli trochę inaczej o tworzeniu dokumentów” oraz „Neurodydaktyka w praktyce- innowacyjne narzędzia dydaktyczne w pracy nauczyciela, w tym edukacja oparta na grach”.

Wyjazd do Piaśnicy

10 października uczniowie klasy 1AP i 1DP wzięli udział w edukacyjnym wyjeździe do Piaśnicy. Uczniowie poznali dramatyczną historię tego miejsca z okresu początków II Wojny Światowej. Spotkanie poprowadził kustosz piaśnickiego sanktuarium ks. Daniel Nowak.

Wyjazd do Łeby

W dniach 27-28 września klasa 2b brała udział w wyjeździe do Łeby w ramach edukacji regionalnej. Pierwszego dnia króciutki spacerk do Słowińskiego Parku Narodowego na Łącką Wydmę (42 m n.p.m.) - 17 km w cztery godziny ;) Drugiego dnia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach - 61 km autokarem w niecałą godzinę ;)

Integracja 1AP i 1DP

We wtorek 24.09 klasa 1AP oraz 1DP wraz z opiekunami wybrali się na integracyjne wyjście do Rzucewa. Spacer urokliwą ścieżką rowerową umożliwił nam bliższe poznanie się i przyjemne rozmowy na łonie natury...