12.03.2017r drużyna z ILO im. Stefana Żeromskiego w Pucku w składzie: Ewa Dettlaff, Aleksandra Czajkowska, Aleksandra Panek, Kinga Włodarkiewicz, Weronika Nöetzel, Dominika Dutkiewicz, Kacper Konkol po raz drugi wzięła udział w eliminacjach regionalnych Odysei Umysłu. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu problemu długoterminowego. Uczniowie wybrali problem 5. Tym razem było to humorystyczne przedstawienie o osobie przeważnie wtapiającej się w społeczeństwo i niezauważanej, która jednak posiada niezwykłe zdolności i jako super-bohater ma za zadanie trzykrotnie uratować  zagrożoną kreatywność. Pomagać super-bohaterowi powinien niezdarny pomocnik. Oczywiście, nie mogło też zabraknąć mściwego przeciwnika próbującego przeszkodzić niezwykłej parze. W spektakl miał zostać także wpleciony układ choreograficzny wyobrażający walkę wspomnianych postaci, zakończenie zaś powinno pozostać nierozstrzygnięte. A  wszystko to w nowej, nieoczekiwanej odsłonie, którą drużyna sama kreatywnie wymyśliła: od scenariusza przez wybór postaci, stroje i scenografię.

 

Drugą częścią zmagań był problem spontaniczny. Drużyna na miejscu konkursu dowiadywała się na czym polegał problem i w czasie ok 8 minut go rozwiązywała, oczywiście wykazując się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami.

 

Tym razem drużyna z Żeroma zakończyła przygodę z Odyseją na eliminacjach regionalnych, ale niewiele brakowało, różnice w punktacji były znikome. Natomiast jednogłośnie została uznana za drużynę z największym poczuciem humoru.

 

1

 

1